BURFAŞ, 17 yıl önce kentteki fuar organizasyonlarını yapmak üzere kurulmuş olup, fuarcılık sektörünün özelleştirilmesiyle birlikte Bursa’daki park ve bahçelerin işletmesini yapmaya başlamıştır. 1993 yılında ofset tesislerini, 1998′de Hayvanat Bahçesinin hayvan ve barınak bakımını , 1999 -2012 yılları arasında Havuzlupark’ı bünyesine almıştır. Halen Hayvanat Bahçesi ,Kent Hali,Kent Müzesi,Kültürpark Bilet satış ve Gişe Kontrol hizmetleri BURFAŞ tarafından yürütülmektedir.

2000 yılında Büyükşehir Belediyesi adına sosyal, sanatsal ve sportif faaliyetleri hayata geçirme kararı ile yeni bir yola girmiş, 2003 yılında aldığı Hizmette Kalite Belgesini bir yıl gibi kısa sürede, belediyecilik anlayışına yeni bakış açıları da katarak, kentin sokaklarına yeni bir soluk getirirken, kentlinin de sesi olmuştur. Hayata geçirdiği projelerle kentinin ve kentlisinin yanında olurken tarihine ve geleneklerine sahip çıkmayı ihmal etmeden geleceğe uzanan modern bir işletme olmayı kendine ilke edinmiştir.

İşletmeciliğini yürüttüğümüz sosyal tesisler, parklar ve matbaamızda; halkımıza kaliteli, güvenli ve uygun hizmetler vermek; halkın ve kentin ihtiyaçlarını karşılayacak tesis ve hizmetlere imza atarak Bursa’nın geleceğine yatırım yapmak, gelişimine katkıda bulunmak.

Faaliyet alanlarında diğer şehirler için örnek model oluşturan, sosyal belediyecilik anlayışına uygun hizmetler sunan, kentin sosyal yaşantısında önemli rol oynayan, ulusal ve uluslararası düzeyde tanınan ve kentimizi bu platformlarda başarıyla tanıtan bir kuruluş olmak.